Jak przystąpić do SKO?
Jeżeli szkoła podstawowa, do której uczęszcza dziecko, uczestniczy w programie Szkolnych Kas Oszczędności, wystarczy wypełnić oświadczenie (dostępne za pośrednictwem Opiekuna SKO w szkole), podpisać je i przekazać nauczycielowi, który opiekuje się SKO w danej szkole.
Dla kogo SKO Konto dla Ucznia?
SKO Konto dla Ucznia umożliwia indywidualne gromadzenie i przechowywanie środków pieniężnych przez dzieci w wieku 5-13 lat uczestniczące w programie SKO.
Dlaczego warto przystąpić do SKO?
Do głównych charakterystyk przemawiających za założeniem Konta dla Ucznia należą:
- 0 zł za prowadzenie konta
- 2,50% w skali roku (do kwoty 2500 zł; 0,50% od nadwyżki ponad 2500 zł)
- Tygodniowa kapitalizacja odsetek
- Dostęp do serwisu internetowego SKO (atrakcyjnego pod względem graficznym i dźwiękowym) – dla dzieci, członków SKO
- Możliwość zdobywania wirtualnych odznak
- Możliwość zakładania wirtualnych skarbonek
- Narzędzia umożliwiające planowanie oszczędzania
Dostęp do konta jest możliwy również za pośrednictwem serwisu bankowości elektronicznej iPKO (www.ipko.pl) dla uprawnionych Opiekunów SKO oraz przedstawicieli ustawowych (rodziców) albo opiekunów prawnych posiadających w PKO Banku Polskim produkt z usługami bankowości elektronicznej (po złożeniu odpowiedniej dyspozycji).
Forma rozliczeń: bezgotówkowo z możliwością dokonywania wpłat i wypłat gotówkowych w szkole u Opiekuna SKO* lub w Oddziale Banku.
*Maksymalna wysokość jednorazowej wpłaty i wypłaty gotówkowej w szkole u nauczyciela-Opiekuna SKO wynosi 50 zł.
Jak SKO działa w naszej szkole?
Wszelkie projekty i akcje opisujemy na szkolnym blogu Akademii, który umieszczony jest TUTAJ na platformie blogowej SKO.
Do kogo się zgłosić?
W naszej szkolnej społeczności Szkolne Kasy Oszczędności koordynuuje pani Magda – nauczyciel matematyki. Wszelkie pytania można kierować przez dziennik elektroniczny.